OSTEO-GUARD ® PLUS IPRIFLAVONE

Dostępność: brak towaru
Cena: 168,00 zł 168.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Douglas Laboratories
Kod produktu: OSG-IP EU

Opis

Osteo-guard ® Plus Ipriflavone

120 tabletek

1 tabletka zawiera:

300 mg wapnia

125 mg magnezu

144 mg fosforu

0,25 mg boru

100 mcg witaminy K1

200 IU witamina D3

300 mg Ipriflavone


Działanie:

Osteo-Guard to suplement diety, który dostarcza wapń i fosfor w wyjątkowej postaci mikrokrystalicznego hydroksyapatytu – minerału, który stanowi rusztowanie tkanki łącznej, odpowiedzialnej za mechaniczną wytrzymałość kości. Produkt powstaje w wyniku obróbki całej kości wołowej.

Zaleca się by nasza codzienna dieta była bogata w minimum 1000 mg wapnia. Pierwiastek ten wchodzi w skład kości oraz niektórych rodzajów ścian komórkowych. Ciało człowieka zawiera około 1,200 gramów wapnia, z czego 99% jest umiejscowione w szkielecie, natomiast pozostały 1 % zawarty jest w tkankach miękkich, w których odpowiada m.in. za kondycję nerwów, skurcze mięśni, krzepliwość krwi, przepuszczalność błon komórkowych oraz sygnalizację hormonalną.

Do ok. 30 roku życia w naszym organizmie przeważają procesy kościotwórcze, zaś po 50-tym roku życia następuje powolny ubytek masy kostnej (często występuje szybka utrata masy kostnej i podatność na złamania - osteoporoza). Odpowiedni poziom wapnia jest niezbędny do utrzymania tych naturalnych procesów w równowadze.

Fosfor występuje w każdej komórce naszego organizmu. U dorosłego człowieka znajduje się ok. 500-700 gramów tego pierwiastka, z czego 80% znajduje się w kościach, gdzie współdziała z wapniem. Uczestniczy w mineralizacji kości i zębów oraz jest niezbędny do budowy tkanek miękkich i błon komórkowych.

Bor jest zaangażowany w metabolizm hormonów steroidowych i stabilność błon komórkowych. Ponadto wspomaga mineralizację kości oraz chroni je przed utratą wapnia i magnezu.

Witamina K1 tworzy wiążący wapń aminokwas gamma-karboksyglutaminowy. Zawierające go białka odgrywają ważne funkcje regulacyjne w metabolizmie wapnia i mineralizacji kości.

 

Zastosowanie:

Osteo-Guard polecany jest osobom cierpiącym na osteoporozę. Może być również stosowany prewencyjnie (przyjmowanie odpowiednich dawek wapnia w młodym wieku zmniejsza ryzyko osteoporozy).

 

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie do posiłku lub zgodnie z zaleceniami specjalisty. Opakowanie zawiera 120 tabletek.


- suplement diety nie może być traktowany jako substytut dobrze zróżnicowanej diety

- zaleca się by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed stosowaniem suplementu zasięgnęły porady specjalisty 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium