NEUROTONE

Dostępność: brak towaru
Cena: 399,00 zł 399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szerokie spektrum składników odżywczych wspierające utrzymanie prawidłowych funkcji umysłu

 120 kaps

Opis

NeuroTone, dostarczany przez Douglas Laboratories, jest unikalną kombinacją skoncentrowanych składników odżywczych wpływających na koncentrację umysłową oraz wspierających funkcje mózgu jak również całego system nerwowego (m.in. wspierają funkcje jasności umysłu, koncentracji oraz pamięci).

NeuroTone  dostarcza znaczące ilości 11 składników odżywczych, których działanie jest potwierdzone badaniami naukowymi oraz klinicznymi, w postaci wygodnych oraz ekonomicznych tabletek.

Funkcje

Składniki odżywcze zawarte w NeuroTone wspierają oraz chronią funkcje umysłu, jak również układu nerwowego. Poprzez wsparcie syntezy neurotransmiterów, usprawnienie mikrokrążenia w mózgu, stabilizację i naprawę błon komórek nerwowych oraz osłabienie działania czynników odpowiedzialnych za stres.

Wsparcie metabolizmu neuroprzekaźników: NeuroTone dostarcza ważnych składników odżywczych, które są zaangażowane w metabolizm kluczowych neurotransmiterów. Związki te, jako prekursory, substraty lub stymulatory uczestniczą w produkcji neurotransmiterów, jak również mogą mieć swój udział w dalszym ich wydzielaniu w organizmie. Optymalna generacja neurotransmiterów, jak również ich wydzielanie jest niezbędna dla prawidłowej komunikacji między komórkami nerwowymi oraz dla utrzymania prawidłowych funkcji systemu nerwowego.

Acetylo-L-Karnityna: Wysokoenergetyczny acetylowany ester aminokwasu-L-karnityny oraz jego grupy acetylowe przyczyniają się do produkcji oraz dystrybucji w organizmie acetylocholiny, najbardziej istotnego neurotransmitera dla utrzymania dobrej pamięci i sprawnego myślenia. Komponent, którym jest karnityna odgrywa ważną rolę w transporcie kwasów tłuszczowych w mitochondriach komórek nerwowych, w których służą one jako paliwo do produkcji energii wewnątrz komórkowej.

L-Glutamina: jest aminokwasem który, z łatwością przenika barierę krew mózg gdzie może być przekształcony do dwóch ważnych neurotransmiterów: pobudzającego kwasu L-glutaminowego i hamującego neuroprzekaźnika kwasu gamma - aminomasłowego.

Cholina i lecytyna (Fosfatydylodicholina): Cholina podobnie jak witaminy z grupy B jest istotnym prekursorem acetylocholiny. Cholina łatwo rozpuszcza się w wodzie i z tego względu jest łatwo dostępna w syntezie acetylocholiny. Fosfatydylocholina, która może być źródłem choliny, jest z kolei rozpuszczalna w tłuszczach, przez co wpływa przez dłuższy okres czasu na produkcję acetylocholiny.

DMAE (dimetyloaminoetanol): DMAE jest prekursorem choliny w mózgu, przez co również wspiera proces syntezy acetylocholiny poprzez możliwość przenikania przez barierę krew-mózg. Wyniki badań wskazują, że suplementacja DMAE poprawia krótko-terminową pamięć oraz szybkość uczenia się.

L-Kwas piroglutaminowy: Aminokwas ten stymuluję syntezę oraz wydzielanie acetylocholiny poprzez pobudzenie metabolizmu specyficznych komórek nerwowych odpowiedzialnych za uwalnianie tego neurotransmitera.

L-Tyrozyna: Jest warunkowo niezbędnym aminokwasem. Jest ona bezpośrednim prekursorem noradrenaliny i dopaminy (dwóch istotnych katecholamin). Noradrenalina wpływa na pamięć długotrwałą oraz na polepszenie nastroju. Z kolei dopamina poprzez centralny układ nerwowy wpływa na ruch mięsni.

Usprawnienie mikrokrążenia w mózgu: Mózg będący niezwykle aktywnym metabolicznie narządem jest uzależniony od dostaw tlenu i glukozy pochodzących z układu krążenia. W przypadku zaburzenia czaszkowego przepływu krwi, mózg zostaje pozbawiony tych cennych składników. W rezultacie dochodzi do zaburzeń metabolizmu w tym narządzie, co z kolei może być przyczyną osłabienia funkcji umysłowych. Poniższe dwa składniki NeuroTone  aktywnie usprawniają przepływ krwi do mózgu.

Ginkgo Biloba: flawonoidy oraz laktony terpenowe zawarte w liściach ginkgo pomagają regulować ton oraz elastyczność tętnic oraz naczyń włosowatych. Zwiększona cyrkulacja krwi do mózgu oraz innych partii ciała pozwala na lepsze przyswajanie tlenu oraz glukozy co z kolei jest powiązane z usprawnieniem pamięci oraz innych funkcji umysłu.

Acetylo-L-Karnityna: Badania wskazują, że aminokwas ten ma również pozytywny wpływ na zwiększenie przepływu krwi w  mózgu.

Naprawa i odbudowa błon komórek nerwowych: Błony komórkowe pełnią rolę strażników odpowiedzialnych za transport substancji odżywczych do wnętrza komórek oraz na zewnątrz. Płynność oraz integralność błon komórkowych jest niezbędna dla właściwej regulacji mechanizmu transportu międzykomórkowego oraz w konsekwencji wpływa na całe środowisko komórki. NeuroTone zawiera substancje odżywcze które stabilizują błony komórkowe oraz przywracają ich integralność.

Acetylo-L-Karnityna: Aminokwas ten poza tym, że wpływa na funkcje układu nerwowego oraz umysłu, chroni oraz zachowuje stabilność oraz płynność błon komórkowych komórek nerwowych.

Fosfatydyloseryna: jest fosfolipidem wysoko skoncentrowanym w układzie nerwowym, pomaga utrzymać płynność błon komórkowych, przez co przyczynia się do sprawnego transportu składników odżywczych oraz innych substancji poprzez błony komórek. Jest również wykorzystywany do naprawy oraz regeneracji komórek nerwowych.

Lecytyna: Jest głównym źródłem fosfatydylocholiny, używanej do naprawy oraz utrzymywania ciągłości błon komórkowych. Fosfatydylocholina jest również niezbędnym składnikiem wykorzystywanym do syntezy mieliny, izolacyjnej powłoki komórek nerwowych, która jest potrzebna do prawidłowej aktywności komórek nerwowych.

DHA (kwas dokozaheksaenowy): kwas tłuszczowy niezbędny dla rozwoju i utrzymania prawidłowych funkcji układu nerwowego oraz siatkówki oka. Jest także wykorzystywany do syntezy mieliny jak również do naprawy oraz regeneracji komórek nerwowych.

Tłumienie reakcji wywołanych stresem: W organizmie działają mechanizmy odpowiedzialne za utrzymywanie równowagi hormonalnej w trakcie wywołania stresu oraz po. W momencie zaburzenia tych mechanizmów, może dojść do uszkodzenia mózgu i układu nerwowego. NeuroTone zawiera substancje wspierające ten mechanizm równowagi.

Fosfatydyloseryna: pomagarównoważyć organizmowi nadmierne wydzielanie hormonów adrenokortykotropowych (ACTH), adrenaliny i kortyzolu, które są uwalniane w odpowiedzi na stres.

 

Wskaznia

NeuroTone w postaci tabletek jest wskazany dla osób, które chcą zwiększyć spożycie tych kluczowych składników odżywczych.

Formuła

Cztery tabletki zawierają:

Acetylo-L-Karnityna HCL .............................500 mg

Fosfatydyloseryna (z lecytyny sojowej) .........50 mg

Ginkgo Biloba, suchy ekstrakt

(min. 27% ginkgo glikozydy flawonu

min. 7% laktonów terpenowych) ........................80 mg

DMAE (dimetylaminoetanol)..................100 mg

Cholina (dwuwinian) ......................................150 mg

L-Glutamina ................................................500 mg

L-kwas piroglutaminowy ....................................250 mg

L-Tyrosyna ...................................................250 mg

Eleutherococcus senticosus .........................150 mg

Ashwagandha, suchy ekstrakt (min. 1.5%

withanolides, min. 1% alkaloiów) ...........150 mg

Neuromins* DHA proszek .......................300 mg

Zaopatrzenie:

Kwas dokozaheksaenowy ................................42 mg

Lecytyna........................................................250 mg

Zaopatrzenie w przybliżeniu:

Fosfatydylocholina .................................65 mg

Fosfatydyloetanoloamina........................50 mg

Fosfatydyloinozytol .................................35 mg

 

Sugerowane użycie

Dwie tabletki dziennie lub według wskazań lekarza.

Efekty uboczne

Nie zaobserwowano działań niepożądanych

Sposób przechowywania

Przechowywać w chłodnym oraz suchym miejscu z dala o źródła światła, poza zasięgiem dzieci.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium